Раствор 5% dexpanthenol

Пантенол спреј

За нега и хидратација на вашата кожа Пантенол спреј Мист 5% раствор на Јака Нова!

Пантотенската киселина е неопходна за нормална функција на кожата.

Со редовна употреба кожата станува, мазна и добива свеж и блескав изглед.

Емолиентните својства на пантенолот помагаат да се одржи здрава кожната бариера и на тој начин ја штити кожа од губење на вода, алергени и бактерии.

Пантенол спреј МИСТ 5% на Јака Нова за секојдневна нега или нега на сува и иритирана кожа, како и после депилација, бричење, нанесување на фарба …..

Нејзиниот аналог декспантенол брзо се впива и:

ја подобрува хидратацијата

на кожата

ја одржува мекоста и еластичноста

на кожата

помага при заздравувањето на раните

придонесува за посјајна, помека и јака коса, за заштита на косата после третмани

поттикнува создавање на колаген и регенерација

на кожата

има антиинфламаторно дејство

намалува чувство на чешање и ја намалува иритацијата кај сува и воспалена кожа, и кожа склона на перутање

спреј

Пантенол

Начин на употреба:

Редовна и секојдневна употреба.

Се прска по потреба.

За сите информации поврзани со вашето здравје, контактирајте со вашиот лекар или фармацевт.