БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА СМЕТКА НАД 1.000 ДЕНАРИ…
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА СМЕТКА НАД 1.000 ДЕНАРИ…

Акција
Имуно Плус 1+1 Гратис

Едно пакувањето има 30 филм обложени таблети

398ден

Категорија: Ознаки: ,

Споделете:

Опис

Опис

Иммуно Плус филм обложените таблети се комбинација од 10 витамини и 10 минерали потребни за нормално функционирање на организмот. Иммуно Плус филм обложените таблети можат да ги задоволат зголемените потреби на организмот за витамини и минерали и да го надокнадат нивниот недостаток во исханата.

Витамини Б5, Б6 и железо за поддршка на нивото на енергија.
Витамини од Б-групата за поддршка на метаболизмот на јаглени хидрати, протеини и масти.
Витаминот C за имунитет и намалување на чувство на замор, учествувајќи во нормализација на метаболизмот на создавање на енергија и помага во формирање на колаген.
Витаминот Е е антиоксидант кој ја спречува оксидацијата на клеточните структури, , се препорачува при зголем физички напор и изложеност на стрес.

Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција/искористување на калциум
и фосфор во организмот, за одржување на здрави коските и за нормална мускулна функција.

ПРОДАЖНИ МЕСТА
Производот ќе го најдете во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Роса Вита, Алпи Фарм, Вивалек, ДНА Анни Фарм,, како и сите подобро снабдени аптеки. Може да нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ Производот ке Ви биде доставен на адреса со брза пошта!
АКТИВНИ СОСТОЈКИ
               Состојки        1 филм –обложена таблета
Витамин А (Retinyl acetate)               400 µg RE
Витамин Д (Cholecalcipherol)                    6   µg
Витамин Е (Tocopherol)                15 mg  TE
Витамин Б1  

(Thiamine mononitrate)

                     2 mg
Витамин Б2 (Riboflavin)                      2 mg
Витамин Б6 (Pyridoxine hydrochloride)                     3 mg
Витамин Ц (Ascorbic Acid)                 100 mg
Витамин Б12 (Cyanocobalamin)                      9 µg
Ниацин (Niacinamide)                     10 mg
Пантотенска киселина (Calcium-D-pantothenate)                     10 mg
Калциум (Calcium carbonat)                  120 mg
Молибден                         (Sodium molubdate dynydrate)                   100
Хром (Chromic chloride)                      30 µg
Флуор (Sodium fluorid)                    0,6 mg
Манган  (Manganase suphate monohydrate)                    0,5 mg
Бакар (Copper oxide)                    500 µg
Цинк (Cink oxide)                    1,5 mg
Магнезиум                 (Magnesium oxide heavy)                     60 mg
Железо (Ferric pyrophosphate)                     18 mg
Калиум (Potassium chloride)                   2,25 µg

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА

1 таблета на ден

Кошничка