БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА СМЕТКА НАД 1.000 ДЕНАРИ…
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА СМЕТКА НАД 1.000 ДЕНАРИ…

Акција
Пантенол спреј Мист 5% + Витамин Ц

Пантенол спреј Мист 5% раствор
Пакувањето e 100ml

Една таблета Витамин Ц содржи 500мг аскорбинска киселина
Пакувањето содржи 30 таблети Витамин Ц

195ден

Категорија:

Споделете:

Опис

Опис

Витаминот Ц придонесува за одржување на нормалната функција на имуниот систем, за нормална функција на ‘рскавицата, придонесува за нормално формирање на колаген и нормална функција на кожата.Учествува во градба и одржување на сврзно ткиво, крвни садови, непца, коски. Витаминот Ц придонесува за заштитата на клетките од оксидативен стрес, ја зголемува апсорпцијата на железото, го намалува чувството на заморот.

За нега и хидратација на вашата кожа Пантенол спреј Мист 5% раствор на Јака Нова!
Пантотенската киселина е неопходна за нормална функција на кожата. Нејзиниот аналог декспантенол брзо се впива и:

  • ја подобрува хидратацијата
  • ја одржува мекоста и еластичноста на кожата
  • поттикнува создавање на колаген и регенерација на кожата
  • помага при заздравувањето на раните
  • има антиинфламаторно дејство
  • намалува чувство на чешање и ја намалува иритацијата кај сува и воспалена кожа, и кожа склона на перутање
  • придонесува за посјајна, помека и јака коса, за заштита на косата после третмани

Со редовна употреба кожата станува, мазна и добива свеж и блескав изглед.
Емолиентните својства на пантенолот помагаат да се одржи здрава кожната бариера и на тој начин ја штити кожа од губење на вода, алергени и бактерии.
Пантенол спреј МИСТ 5% на Јака Нова за секојдневна нега или нега на сува и иритирана кожа, како и после депилација, бричење, нанесување на фарба.

ПРОДАЖНИ МЕСТА
Производот ќе го најдете во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Роса Вита, Алпи Фарм, Вивалек, ДНА Анни Фарм,, како и сите подобро снабдени аптеки. Може да нарачате ONLINE со кликнување на копчето КУПИ ВЕДНАШ Производот ке Ви биде доставен на адреса со брза пошта!
АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Една таблета Витамин Ц содржи: 500мг аскорбинска киселина

Пантенол спреј Мист: Раствор 5% dexpanthenol

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Витамин Ц: 1-2 таблети на ден.

Пантенол спреј Мист: Со редовна употреба кожата станува, мазна и добива свеж и блескав изглед.

Кошничка